Start arrow Costa Blanca 2014/2015 arrow Costa del Sol - pomysły na wycieczki
Costa del Sol - pomysły na wycieczki

Granada
Całodniowa wycieczka wiedzie przez tonące w andaluzyjskim słońcu malownicze krajobrazy wprost do Granady, najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii. Miasto rozsławiła m.in. Alhambra, jak również przepięknie utrzymane ogrody Generalife.

Gibraltar
Półwysep o długości zaledwie 6 km był niegdyś miejscem międzynarodowych konfliktów, dlatego posiada bardzo burzliwą i bogatą historię. Dzisiaj właśnie małpy bezogoniaste wydają się mieć najwięcej do powiedzenia na Skale Gibraltarskiej oraz w grocie San Miguel.

Sevilla
Stolica Andaluzji, dawna osada Fenicjan, obecnie urocze miasto ze śnieżnobiałą dzielnicą Santa Cruz oraz jedną z największych na świecie katedr. Spacer po parku Marii Luizy zwolni troszeczkę tempo wycieczki.

Cordoba
Cordoba osiągnęła swą największą świetność artystyczną i kulturalną w czasie panowania arabskiego. Postaramy się przedstawić Państwu w najciekawszy sposób żydowską część miasta La Juderia wraz z synagogą, jak również pozostałe relikty przeszłości.

Ronda
Trasa wycieczki wiedzie w tereny górskie do zawieszonego w chmurach białego miasteczka – Rondy, jednego z najbardziej interesujących miast Andaluzji, przedzielonego przepaścią El Tajo i połączonego mostem kultur. Kulminacyjnym punktem zwiedzania jest najstarsza na świecie arena walki byków.

 

TAGI: zwiedzanie, Costa Del Sol, wycieczki, pomysły na czas wolny, warto zobaczyć, poznaj Costa del Sol

 
Oferty wypoczynku dla seniorów | TravelSenior.pl