Start arrow Costa Brava 2014/2015 arrow Costa del Sol - miejscowości wypoczynkowe
Costa del Sol - miejscowości wypoczynkowe

Torremolinos
Torremolinos  swoją niepowtarzalną atmosferę zawdzięcza gościom z całego świata. Dla wszystkich, którzy szukają prawdziwie wakacyjnej atmosfery Toremolinos jest właściwym miejscem. Życie toczy się tu w barach, dyskotekach, restauracjach, klubach nocnych i na plaży.

Benalmadena
Benalmadena jest największym portem jachtowym na Costa del Sol. Puerto Marinę ze wszech stron otaczają pięknie udekorowane kwiatami budynki w śródziemnomorskim stylu. Sama miejscowość podzielona jest na dwie dzielnice – wiejską o nazwie pueblo i typowo turystyczną i bardziej ekskluzywną zwaną costa. Ciągnąca się 9 km piaszczysta plaża, bajecznie ciepłe morze, dobrze wyposażone wypożyczalnie wszelkiego wodnego sprzętu są tym, co turyści odwiedzający tę uroczą miejscowość cenią najbardziej.  Szeroka promenada zachęca do wieczornych spacerów, a pobliskie knajpki kuszą zapachem śródziemnomorskich dań.

Playa del Lido
Playa del Lido to najbardziej znana plaża i idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych np. żeglowania, surfingu lub jazdy na nartach wodnych. Miejscowość Benalmadena Costa graniczy z Torremolinos. Promenada plażowa obydwu miejscowości ma 6 km długości, a między nimi leży zbudowany w stylu mauretańsko-andaluzyjskim jeden z najpiękniejszych portów jachtowych w Europie. Dojazd autobusem z lotniska w Maladze około 20 min.

Estepona
Estepona jest hiszpańskim kurortem w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie ma tu wprawdzie wzgórz, którym swój wyjątkowy charakter zawdzięcza na przykład Marbella, ale architektura miasteczka wydaje się znacznie ładniejsza niż w innych miejscowościach wypoczynkowych Costa del Sol. Przyjemną, piaszczystą plażę urozmaicono małą promenadą, wzdłuż której rosną palmy i kwiaty, a nieco dalej od brzegu rozciąga się śliczne stare miasto z brukowanymi uliczkami i dwoma ładnymi placami.
Na pewno warto wstąpić na targ rybny, bowiem Estepona może poszczycić się największą flotą rybacką na zachód od Málagi. Koniecznie trzeba zobaczyć poranny rytuał sprzedaży ryb przez rybaków powracających z połowu. Jedyny problem to wczesna pobudka. W przystani należy się zjawić najpóźniej o 6.00, gdyż godzinę później jest już po wszystkim.

Marbella
Marbella to jeden z najpopularniejszych kurortów “Wybrzeża Słońca”, otoczony pięknymi plażami kusi turystów ciepłym śródziemnomorskim klimatem i egzotyczną roślinnością. To niegdyś typowo rybackie, maleńkie miasteczko jest dzisiaj jedna z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wybrzeża zawsze przyciągało i nadal przyciąga rzesze zagranicznych turystów pragnących wypoczynku bądź rozrywki. Malownicze krajobrazy, zabytki muzułmańskie i chrześcijańskie (głównie katedry i kościoły z XVI, XVII wieku), a w tą niezwykłą mozaikę wkomponowane bogate hotele sprawiają, ze region cieszy się wielką popularnością wśród odwiedzających Costa del Sol.

W Marbelli można się cieszyć wszystkimi możliwymi atrakcjami. W morzu można się kąpać niemal przez cały rok. Marbella jest także rajem dla turystów lubiących ryzyko (liczne kasyna) i dla pań preferujących zakupowe szaleństwa – pełno tu bowiem butików, sklepików i centrów handlowych.
Dla zwolenników spokojnego wypoczynku i słodkiego leniuchowania prawdziwą przyjemnością będzie spacer po licznych bajecznych promenadach w cieniu egzotycznej roślinności.

Fuengirola
Fuengirola to żywe, ruchliwe miasto oferujące turystom plaże i słońce. O historii miasta przypomina zamek Castillo de Sohayl, termy i domostwa rzymskie oraz ciekawe muzeum malarstwa. Jest również słynna z powodu bitwy pomiędzy wojskami brytyjskimi i polskimi podczas wojen napoleońskich. Panuje tam subtropikalny klimat śródziemnomorski z średnią temperaturą 18 stopni Celsjusza. Miasto ma 8 km plaż.

Torre del Mar to malowniczy nadmorski kurort położony blisko Malagi. I jest jest jednym z niewielu jeszcze niezaludnionych skarbów Costa del Sol. Jest to wspaniałe miejsce, z plażami o ciemnym, ale o czystym piasku, z dala od przeludnionych miejscowości turystycznych w okolicach Malagi. w Torre del Mar.

 

TAGI: miejscowości wypoczynkowe, Costa del Sol, miasta, warto zobaczyć, zwiedzanie, co zwiedzać

 

 
Oferty wypoczynku dla seniorów | TravelSenior.pl