Start arrow Majorka 2014/2015 arrow Costa Brava - wycieczki fakultatywne
Costa Brava - wycieczki fakultatywne
BARCELONA
Położona pomiędzy plażami Morza Śródziemnego i wzgórzami Montjuic, Barcelona, stolica Katalonii, jednej z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, jest znana jako najbardziej postępowe miasto w kraju - zawsze w centrum najnowszych nowinek z kręgu europejskiej sztuki, mody i kuchni. 
Barcelona to najbardziej innowacyjne i intrygujące ze wszystkich hiszpańskich miast. Jej piękne zachowana Dzielnica Gotycka zawiera imponującą ilość średniowiecznych budynków znajdujących się w dawnych granicach murów rzymskich z IV-go wieku n.e.  Podczas gdy najwyższy poziom dobrobytu w Dzielnicy Gotyckiej przypadał na okres XIII – XV wieku, budowle Art Nouveau w dzielnicy Eixample obrazują zamożność i dobrobyt przemysłowy w XIX wieku.  Tu, mistrz katalońskiego modernizmu – Antoni Gaudi – zaprojektował i zbudował domy, parki i kościoły charakteryzujące się falistymi, kolorowymi  i eksperymentalnymi formami, a odrzucił sztywne reguły klasycyzmu tak popularne we wcześniejszych połowie wieku.
Lunch i wejścia nie są wliczone w cenę (można odebrać lunch pakiet w recepcji hotelu).

MONTSERRAT
Montserrat to masyw górski w Katalonii, znajdujący się w odległości ok. 40 km na zachód od Barcelony. Sama góra wygląda bardzo interesująco, lecz oprócz samego wyglądu interesuje turystów głównie z położonego na wąskiej półce skalnej klasztoru, który stanowi święte miejsce Katalończyków i jest jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych Hiszpanii. Tutaj właśnie znajduje się sanktuarium Matki Bożej z Montserrat. Będąc w tym miejscu zwiedza się bazylikę z jej najcenniejszymi zabytkami - w tym figurkę Czarnej Madonny z Montserrat.
Po wizycie w klasztorze przejazd do Barcelony.  Podobnie jak pobliska Magiczna Fontanna czy Pałac Narodowy, tak i Poble Espanyol jest obiektem wybudowanym z okazji mających miejsce w 1929r. w Barcelonie Targów Międzynarodowych (odpowiednik dzisiejszego Expo). Ma on formę muzeum, gdzie na otwartej przestrzeni zgromadzono w formie małego miasteczka ponad 100 budynków reprezentujących  różne style architektoniczne z niemalże wszystkich wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Tak więc  można tu znaleźć rynek - Plaza Mayor, budynek siedziby władz miejskich, kościół, klasztor a także stojące przy uroczych uliczkach i placach domy, w których mieszczą się warsztaty, sklepiki lub restauracje. Wspinając się na bramę wejściową lub udając się na sam koniec muzeum do klasztoru można podziwiać widok na miasto.  Po zapadnięciu zmroku rozpocznie się spektakl
Magiczne Fontanny. Powrót do hotelu około 23:00.

TOSSA DE MAR i GIRONA
Po śniadaniu o godz. 09:00 wyjazd w kierunku Lloret de Mar. Zaokrętowanie na stateczek, z pokładu którego będziecie Państwo mogli podziwiać piękno i dzikość wybrzeża Costa Brava. Po zakończonym rejsie zwiedzanie Tossa de Mar. Miasteczka - przez poetów i malarzy nazywane “błękitnym rajem”- jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Costa Brava. Popularność wśród turystów miejscowość zawdzięcza wyjątkowo dogodnej lokalizacji - na samym wybrzeżu Costa Brava - w pobliżu kurortów La Foca, Playa de Aro, Lloret de Mar i Malgrat. Kolorowe łodzie w porcie, wznoszący się nad zatoką średniowieczny zamek, skaliste wybrzeże i strome uliczki prowadzące wprost na plażę – to właśnie Tossa de Mar. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Girony.  Girona to miasto, które powinni odwiedzić głównie zwolennicy zwiedzania i aktywnego spędzania urlopu. Przepych zabytków, urocze kamieniczki, wąskie, klimatyczne i pełne kwiatów ulice zachęcają do długich spacerów i wędrówek po mieście. Warto odwiedzić przepiękne stare miasto - przykład mozaiki skomponowanej z elementów architektury rzymskiej i greckiej oraz monumentalne mury obronne otaczające miasto. Z wież obronnych roztacza się niesamowity, panoramiczny widok na czerwone dachy miasta i wszystkie najciekawsze i najpiękniejsze budowle. Przebywając w Gironie, warto wybrać się na południowy brzeg rzeki Onyar stanowiący historyczną część miasta nazwaną Barri de la Catedral. Na uwagę zasługuje również juderia - dawna dzielnica żydowska. Największe wrażenie jednak robią Pasaż Archeologiczny stworzony z pozostałości starorzymskich umocnień, dobrze zachowane łaźnie arabskie - Banys Arabs, oraz słynna jednonawowa, budowana od 1000 roku gotycka katedra, w której mieści się muzeum ze zbiorami najcenniejszych w całej Hiszpanii zabytków.
Wśród nich największy podziw budzi Tepiz de la Creation – wielki dywan przedstawiający sceny stworzenia świata. Girona to centrum życia kulturalnego i towarzyskiego Costa Bravy. Są tu liczne galerie (najsłynniejsza z nich to Museu d'Art, w której zebrano dzieła sztuki romańskiej do XX wieku), wystawy sztuki, restauracje i tawerny serwujące regionalne smakołyki. Na starym mieście dużą popularnością cieszą się tawerny, w których można napić się hiszpańskiego wina przy akompaniamencie dobrej muzyki. Powrót do hotelu około godz. 17:00.

Ramowy cennik wycieczek 2013/2014

Ceny i dostępność wycieczek mogą ulegać zmianie!
Podane poniżej ceny są tylko orientacyjne.

ANDORRA SERVICIO SHUTTLE 55,00 euro
BARCELONA / MONTSERRAT 44,50 euro
RUPIT / BESALU 51,00 euro
TOURISTIC BUS 28,00 euro
BARCELONA CAMP NOU EXPERIENCE 54,00 euro
BARCELONA FREE TIME 26,00 euro
BARCELONA PANORAMICA 36,50 euro
BARCELONA PANORAMICA & FOUNTAINS 37,50 euro
BARCELONA CAMP NOU & FONTAINS 55,00 euro
BARCELONA FREE TIME & FOUNTAINS 30,00 euro
BARCELONA AQUARIUM & FOUNTAINS 51,50 euro
MONTSERRAT & FUNICULAR AND MUSEUM 49,50 euro
MONTSERRAT & FUNICULAR 45,60 euro
GIRONA/DALI & JEWELLERY 48,50 euro
GIRONA ½ DAY 24,50 euro
GIRONA/DALI 46,50 euro
DALI´S WORLD & JEWELLERY 53,00 euro
DALI´S WORLD 51,00 euro
SOUTH OF FRANCE (PERPIGNAN & COLLIEURE) 48,00 euro
ISLAS MEDAS BOAT 45,00 euro
CASTILLO MEDIEVAL (SUPPER) FLAMENCO 55,00 euro
CASTILLO MEDIEVAL (DRINK) FLAMENCO 40,00 euro
PORTAVENTURA 63,00 euro
FIESTAVENTURA 63,00 euro
TORDERA MARKET 20,00 euro
LA ROCA 22,05 euro
WATERWORLD 30,00 euro
MARINELAND 27,00 euro

Szczegółowych informacji o cenach, programie i terminie realizacji wycieczek udzielają rezydenci.


Tak, chcę zarezerwować / mam dodatkowe pytaniaTAGI: 2014, wakacje dla seniorów, wczasy dla seniora, ceny , samolot, Costa Brava, wycieczki fakultatywne
 
Oferty wypoczynku dla seniorów | TravelSenior.pl