Start arrow Majorka 2014/2015 arrow Majorka - wycieczki fakultatywne
Majorka - wycieczki fakultatywne
Palma de Mallorca + targowisko INCA/SINEU - cena dostępna u rezydenta
Palma de Mallorca jest stolicą Majorki i najchętniej odwiedzanym przez turystów kurortem wypoczynkowym. Najważniejszymi zabytkami miasta jest  Katedra oraz Pałac de l’Almudaina i przepiękne Stare Miasto. Po zwiedzaniu Palmy trasa wiedzie do jednego z najciekawszych targowisk wyspy oraz największej miejscowości położonej w centrum Majorki - Inca. Zwiedzimy stare miasto i najbardziej interesujące zakątki tego miejsca. Inca słynie z piwnic winnych. Miasto, podobnie jak sąsiednie gminy Binissalem, było jednym z głównych producentów wina od XVII do XIX wieku, kiedy to mieszkańcy przestawili się na inne formy zarobku. Zajęli się garbowaniem i rzemiosłem skórzanym. Wiele starych piwnic jest wykorzystywane obecnie jako restauracje, w których serwowane są tradycyjne dania kuchni majorkańskiej jak sopes mallorquines, tumbet i gato d'ametlles. Wycieczka może być zastąpione przez wyjazd od Sineu.

Palma de Malorca - cena dostępna u rezydenta
Palma de Mallorca jest stolicą Majorki i najchętniej odwiedzanym przez turystów kurortem wypoczynkowym. Miasto posiada wiele ciekawych zabytków i miejsc do których należą między innymi Katedra oraz Pałac de l’Almudaina czy przepiękne Stare Miasto. Poza dużą liczbą zabytków, Palma posiada także niezliczoną ilość dyskotek, klubów nocych i pubów, dlatego uznawana jest za ośrodek życia nocnego. Miasto tętni życiem właściwie przez cały czas. Przepiękne położenie sprzyja długim spacerom i podziwianiu widoków. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem obejmuje spacer ulicami miasta i zabytki takie tak katedra de Palma, zamek Bellver i hiszpańską wioskę. Po zwiedzaniu czas wolny na zakup pamiątek i powrót do hotelu w porze popołudniowej.

Jaskinie Drach i Porto Cristo 1/2 dnia - ok. 35 Eur
Wyjazd do miasteczka Porto Cristo, gdzie znajdują się słynne Jaskinie Drach, liczące dwa kilometry  długości. Najbardziej okazałą grotą jest Gran Lago, znana też jako Lago Martel. Obecnie służy jako audytorium gdzie zwiedzający mogą podziwiać grę świateł przy akompaniamencie orkiestry. Po zwiedzaniu jaskiń czas wolny w Porto Cristo, małym rybackim miasteczku, ze słynnymi na całej wyspie dokami, które straciły swą wagę przez rozwój turystyki. Następnie zajrzymy na wystawę pereł, gdzie będzie można zapoznać się z całym procesem produkcji tych najsłynniejszych dla Majorki klejnotów.

Wycieczka pociągiem do Soller 1/2 dnia - ok. 50 Eur
Wycieczkę z miejscowości Palma de Mallorka do Soller – miasta  położonego w północno-zachodniej części Majorki - odbędziemy zabytkowym pociągiem, który dawniej  łączył wszystkie części wyspy. Podróż tym pociągiem pozwoli nam podziwiać piękno otaczającej nas natury.  W drogę powrotną  wyruszymy autobusem.

Valdemossa 1/2 dnia - ok. 30 Eur
Valldemossa, nazwana przez arabów Doliną Mojżesza, jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie. To jedno z typowych miasteczek Majorki słynące z krętych uliczek i zabudowy z kamienia. Najważniejszym zabytkiem miasteczka jest La Cartuja z XIV w., gdzie Fryderyk Chopin stworzył wiele ze swoich sławnych utworów. W drodze powrotnej wstąpimy obejrzeć produkcję szkła.
Es Foguero 1/2 dnia - ok. 50 Eur

Będziemy mieć okazję zjeść kolację oglądając spektakl, w którym wezmą udział tancerze, śpiewacy i komicy, co podkreśli magię wieczoru.

Szczegółowych informacji o cenach, programie i terminie realizacji wycieczek udzielają rezydenci.


Tak, chcę zarezerwować / mam dodatkowe pytaniaTAGI: 2014, wakacje dla seniorów, wczasy dla seniora, ceny , samolot, Majorka, wycieczki fakultatywne
 
Oferty wypoczynku dla seniorów | TravelSenior.pl