Start arrow Sycylia 2014 arrow Sycylia - wycieczki fakultatywne
Sycylia - wycieczki fakultatywne
Środa:    Palermo-Monreale-Monte Pellegrino   -  50 euro
Wycieczka rozpocznie się od zwiedzania katedry w Monreale. Niezwykłego kompleksu, którego budowę rozpoczął władca normański Wilhelm II (został tu pochowany) w XII w. Katedra słynie ze wspaniałych średniowiecznych mozaik, które pokrywają 6.5 tys.metrow2 powierzchni ścian i sufitu. Tylko Hagia Sofia w Istambule ma ich więcej! Nad powstaniem mozaik pracowało przez trzy lata 150 artystów. Ułożyli oni 132 dużych obrazów. W sklepieniu głównej absydy tronuje Chrystus Pantokrator czyli Wszechmodzący. Na uwagę zasługuje również dziedziniec klasztorny. Następnie przejazd do centrum Palermo - urzekającej egzotyką stolicy Sycylii. Odwiedzimy Katedre il Duomo, gdzie znajdują sie sarkofagi władców Sycylii i najważniejsze monumenty miasta tj. fontana Pretoria, Teatr Massim. Następnie czas wolny na spacer i obiad. Wycieczkę zakończymy na Monte Pellegrino wizyta w Sanktuarium Świętej Rosalii - patronki Palermo.

Czwartek : Etna –Taormina   - 80 euro
Etna- symbol Sycylii – najwyższy czynny wulkan Europy, miejsce zamieszkania kulawego boga Hefajstosa. Niezwykle aktywny wulkan, który posiada 4 stożki główne i około 270 pasożytniczych! Mówi sie, że Etna wyznacza rytm życia mieszkańców okolicznych miast i wiosek. Wjazd autokarem na wysokość ok. 2000 m.n.p.m gdzie znajduje sie krater Silvestri, a także sklepiki i bazary. Następnie przejazd do Taorminy- najsławniejszego i najładniejszego miasteczka Sycylii, spacer po głównej ulicy miasta Corso Umberto, z widokiem panoramicznym oraz zwiedzanie Teatro Greco, ruin teatru greckiego, drugiego, pod względem wielkości, po Syrakuzach, teatru antycznego na wyspie.

Piątek: Selinunte - Marsala   - 60 euro
Selinunte - zwiedzanie największego parku archeologicznego w Europie, następnie Marsala - dawne fenickie miasteczko, sławne z produkcji mocnego, deserowego wina o tej samej nazwie, wizyta w winiarni Florio z degustacją wina Marsala. Przejazd nadmorską trasą wzdłuż bardzo ciekawego wybrzeża zdobionego tradycyjnymi zabytkowymi wiatrakami, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli.

Sobota : Cefalù  45 euro
Zwiedzanie uroczego miasteczka spoglądającego na wybrzeże Morza Tyrreńskiego. Miasteczko to ze względu na niezwykle naturalne położenie i przychylność klimatu zaliczane jest do największych pereł turystycznych w rejonie Palermo. Cefalù rozkwitło gospodarczo dzięki turystyce chociaż jego mieszkańcy nadal zajmują się rybołówstwem i rolnictwem tak jak dawniej.

Niedziela : Segesta - Erice  - 55 euro
Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry, gdzie z punktów widokowych podziwiać można panoramę Trapani i Wyspy Egadyjskich. Zwiedzanie: Chiesa Matrice, Giardini del Balio. Segesta to miejscowość w północnozachodniej części Sycylii, w prowincji Trapani. Starożytne miasto Segesta zostało założone i zamieszkane było przez lud Elymow. Niezależne politycznie, walczyło z miastami greckimi, głównie z Salinunte i Syrakuzami.W 307 r p.n.e  zostało spustoszone przez syrakuzanskiego tyrana Agatoklesa,a w 241 p.n.e. zdobyte przez Rzymian. Ze starożytnych zabytków Segesty do czasów współczesnych zachowały się: nieukończona dorycka świątynia  z V w p.n.e. oraz teatr grecki, w którym do dziś odbywają się przedstawienia.


UWAGA:
podane ceny obowiązują przy min. 10 osobach
wycieczki obejmują przewodnika dla grupy (nie mniejszej niż 10 osób)
bilety wstępu nie są wliczone w ceny wycieczek
Tak, chcę zarezerwować / mam dodatkowe pytaniaTAGI: 2014, wakacje dla seniorów, Sycylia, wycieczki fakultatywne
 
Oferty wypoczynku dla seniorów | TravelSenior.pl